Postęp prac związanych z łączeniem ulic Grundmanna i Mickiewicza

21 września, w czwartek, budowniczowie pracujący nad połączeniem ul. Grundmanna i ul. Mickiewicza wprowadzili nową fazę tymczasowej organizacji ruchu drogowego. Wschodnia strona ul. Grundmanna, rozciągająca się od skrzyżowania z ul. Opolską aż do ul. Chorzowskiej, została zamknięta dla ruchu. Tymczasem, ruch na tym odcinku będzie odbywał się tylko na skrajnym pasie drugiej jezdni.

Całość prac oraz konieczność zmian w organizacji ruchu wynika z prowadzenia działań związanych z planowanym połączeniem ulic Grundmanna i Mickiewicza. Obejmują one następujące działania od dnia czwartkowego:

Wschodni pas jezdni na ul. Grundmanna, prowadzący w stronę Trasy Średnicowej, zostanie zamknięty od skrzyżowania z ul. Opolską aż do nowo utworzonej przewiązki. Ten konkretny odcinek ma długość około 220 metrów. Ruch będzie tu kierowany skrajnym pasem lewej jezdni, prowadzącym w kierunku Trasy Średnicowej.

Nie będzie możliwości skrętu w ul. Grundmanna z ul. Opolskiej. Kierowcy jadący z tego kierunku będą zmuszeni korzystać z objazdu i dojeżdżać do ul. Grundmanna przez ulicę Gliwicką.

Apelujemy o zachowanie szczególnej ostrożności podczas poruszania się po tym terenie oraz przestrzeganie znaków drogowych.