Mieszkańcy Katowic sprzeciwiają się faworyzowaniu deweloperów przez władze miasta

W przeciwnym razie spokojne miasto Katowice znajduje się w centrum zbliżających się protestów przeciwko obecnemu zarządzaniu miastem. Mieszkańcy są zaniepokojeni, twierdząc, że dobro deweloperów jest uważane za ważniejsze niż ich własne. Pod hasłem „Katowice dla mieszkańców, nie dla deweloperów”, planują wyrazić swoje niezadowolenie.

Zaplanowane na sobotę 23 września demonstracje mają rozpocząć się o godzinie 11:00 na placu Kwiatowym. Protest nazwany 'Kato Protest’ jest inicjatywą współtworzoną przez koalicję ponad dziesięciu organizacji i ruchów społecznych. Te grupy stawiają czoła trendowi, który nazywają „patodeweloperką”, twierdząc, że interesy budowniczych są przedkładane nad dobro mieszkańców miasta.

„To, co nas łączy, to przekonanie o niewłaściwej postawie Urzędu Miasta, który jak sądzimy, faworyzuje deweloperów kosztem mieszkańców. Uważamy, że wiele decyzji podejmowanych przez urząd jest niesprawiedliwych dla mieszkańców”- mówi Natalia Morawiec-Kolonko, mieszkanka Zarzecza. Jest to jedna z osób sprzeciwiających się planom zabudowy Doliny Rzeki Mlecznej.