Katowice inwestują w rewitalizację historycznej kamienicy

W Katowicach trwa wieloaspektowy proces odnawiania budynku mieszkalnego zlokalizowanego przy ulicy Gliwickiej 4. Inwestycja, której suma przekracza 5,6 miliona złotych, jest już na zaawansowanym etapie, a przewidywany termin ukończenia pierwszej, kluczowej fazy prac to koniec września. Następnym etapem będzie finalizacja prac wykończeniowych w mieszkaniach oraz aranżacja terenów zielonych na podwórzu.

Budynek przy ulicy Gliwickiej 4 to nie tylko zwykła kamienica. To miejsce, które stanowi część historii Katowic, a na liście jego dawnych lokatorów znajduje się m.in. Wojciech Korfanty, który wraz z rodziną przebywał tu przez siedem lat. Kamienica ta na przestrzeni lat była kilkakrotnie rozbudowywana, w tym poprzez dodanie dodatkowego piętra. Obecnie budynek ten jest poddawany gruntownej modernizacji – wyniki pracy można już dostrzec na frontowej elewacji, która powoli odzyskuje swój pierwotny charakter i harmonijnie wpisuje się w krajobraz otaczających go budynków – powiedział Marcin Krupa, prezydent miasta Katowice.

Podczas remontu przeprowadzono szereg prac konserwacyjnych, w tym zabezpieczono dach na przyszłe lata. Klatki schodowe, piwnice oraz mieszkania również zostały odświeżone i dostosowane do nowoczesnych standardów. Lokale zostały wyposażone w łazienki, a niektóre z nich podzielono na mniejsze jednostki mieszkalne.