Poszukiwani za atak nożem na osoby wracające z klubu w Katowicach

W Katowicach funkcjonariusze policji podzielili się zdjęciem dwóch mężczyzn, którzy są podejrzewani o dokonanie ataku nożowniczego na ludzi powracających z nocnego wyjścia do klubu. Incydent miał miejsce 18 marca przy ulicy Świętego Jana.

Śledztwo w tej sprawie prowadzone jest przez Wydział Zwalczania Przestępczości Pseudokibiców przy Komendzie Miejskiej Policji w Katowicach. Chodzi o zdarzenie związane z obrażeniami ciała dwóch osób, które miało miejsce 18 marca 2023 roku na ulicy Świętego Jana w rejonie katowickiego kina.

Według informacji przekazanych przez policję, wstępne ustalenia wskazują, że zaatakowani byli częścią grupy osób powracających z klubu tanecznego. W pewnym momencie podszedł do nich dwóch nieznajomych mężczyzn i rozpoczęło się rozmowy między nimi.

W trakcie tego spotkania doszło do ataku – dwoje mężczyzn z grupy wracającej z imprezy zostało ranionych nożem w udo. Następnie sprawcy szybko oddalili się z miejsca zdarzenia. Poszkodowani natychmiast powiadomili policję w Katowicach, która wezwała na miejsce karetkę pogotowia. Lekarz podjął decyzję o przetransportowaniu poszkodowanych do szpitala w celu przeprowadzenia operacji chirurgicznej.

Całe zdarzenie oraz ucieczka sprawców zostały nagrane przez kamery monitoringu. Obecnie trwa analiza materiału wideo i poszukiwanie mężczyzn widocznych na zdjęciach, podejrzewanych o dokonanie ataku nożowniczego.