Poszukiwany za przestępstwa pedofilskie mężczyzna zatrzymany przez śląską policję

Jednostka Śląskiej Policji odpowiedzialna za poszukiwanie i identyfikację osób, a konkretnie Wydział Poszukiwań i Identyfikacji Osób Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach, doprowadziła do aresztowania mężczyzny. Był on poszukiwany za działania przestępcze o pedofilskim charakterze. Za swoje zbrodnie teraz może trafić za kratki na 5 lat.

Mundurowi specjalizujący się w poszukiwaniu przestępców, określani mianem „łowcy głów”, zatrzymali 49-latka. Mężczyzna był obiektem intensywnych poszukiwań policji, wydano za nim listy gończe. Przyczyną były oskarżenia o pedofilię oraz przestępstwa skierowane przeciwko życiu i zdrowiu innych osób.

Śląscy funkcjonariusze podjęli działania operacyjne, gdy pojawiły się informacje wskazujące na to, że poszukiwany ukrywa się na terenie Śląska. Został schwytany na obszarze ogródków działkowych w Rudzie Śląskiej – podała w niedzielę Policja Śląska.

Poszukiwany 49-letni mężczyzna w przeszłości wielokrotnie zmieniał swoje miejsce pobytu i wygląd, w celu zmylenia śledczych. Nie spodziewał się zatrzymania, więc widok policjantów okazał się dla niego niespodzianką. Teraz musi liczyć się z konsekwencjami swoich czynów, a te mogą oznaczać 5 lat pozbawienia wolności.