Katowice przeznaczają milion złotych na realizację inicjatyw lokalnych mieszkańców w 2024 roku

W Katowicach, podczas dwunastej edycji programu Inicjatywy Lokalnej, spośród 225 zgłoszonych propozycji, wyselekcjonowano do wykonania w 2024 roku 169 projektów. Projekty finansowane są, jeżeli były zgodne z formalnymi kryteriami oraz idealnie dopasowywały się do strategii i programów miejskich, obejmujących różnorodne dziedziny.

W obszarze Ligota-Panewniki zostanie zrealizowane najwięcej projektów – 19, natomiast Szopienice-Burowiec i Giszowiec będą realizować kolejno 18 oraz 17 inicjatyw. W sumie 81 z wybranych projektów dotyczy szeroko rozumianej kultury. To zadania takie jak muzyczne warsztaty, szkolenia z dziergania czapek, propagowanie tradycji rękodzieła, organizacja targu rzeczy używanych w Giszowcu czy również plenery malarskie w Ligocie.

Natomiast w dziedzinie edukacji i sportu zostanie zrealizowanych 66 projektów. Będą to różnorodne inicjatywy takie jak konkursy poetyckie, lingwistyczne i historyczne, familijne pikniki czy też na przykład porządkowanie terenów zielonych na podwórku VIII Liceum Ogólnokształcącego, włącznie z montażem stojaków na rowery.