Powrót procesu dotyczącego przestępstwa z 2016 roku: były piłkarz GKS-u Katowice i skazany na 25 lat Dariusz N.

W Katowicach, Sąd Okręgowy powrócił do analizowania sprawy morderstwa eks-piłkarza GKS-u Katowice, które miało miejsce w 2016 roku. Wcześniejsza historia sądowa tej sprawy doszła do punktu, gdzie ten sam sąd wydał wyrok skazujący Dariusza N. na karę pozbawienia wolności na okres 25 lat kilka lat temu. Jednak pomimo tego wyroku, obrońcy Dariusza N., który nie został jeszcze prawomocnie skazany, zdecydowali się na złożenie apelacji, co skutkowało poleceniem przez Sąd Apelacyjny ponownego rozpatrzenia całego postępowania. Ta decyzja wynikała z faktu, że w procesie pojawiło się wiele niejasności.

Podejrzany o morderstwo były piłkarz GKS-u Katowice, Dariusz N., został zwolniony z aresztu, co było efektem postanowienia Sądu Okręgowego w Katowicach anulującego jego areszt z 2016 roku. Prokuratura zdecydowała się odwołać od tej decyzji do Sądu Apelacyjnego, niemniej jednak sąd drugiej instancji potwierdził pierwotną decyzję. Aby opuścić areszt, oskarżony był zobowiązany do uiszczenia poręczenia majątkowego w kwocie 250 tysięcy złotych, co miało miejsce pod koniec listopada. Tym samym, Dariusz N. otrzymał możliwość przebywania poza aresztem.

W kwietniu 2022 roku, Sąd Apelacyjny w Katowicach uznał za konieczne ponowne rozważenie tej sprawy i skierował ją z powrotem do Sądu Okręgowego. Z tego powodu cały proces sądowy w tej kwestii będzie musiał być przeprowadzony na nowo. Pojawiły się liczne wątpliwości dotyczące rzekomej winy podejrzanego Dariusza N., które wymagają dodatkowych wyjaśnień.