Prezydent Marcin Krupa potwierdził start w wyborach samorządowych z ramienia Koalicji Obywatelskiej

W dniu wczorajszym, prezydent Katowic, Marcin Krupa, pośród murów Willi Goldsteinów, podczas uroczystej konferencji prasowej, potwierdził swoje zamiary startu w nadchodzących wyborach samorządowych. Zgodnie z ogłoszeniem, Krupa zamierza ubiegać się o kolejną kadencję, a jego kandydatura będzie reprezentować barwy Koalicji Obywatelskiej.

Podczas wydarzenia, prezydent Krupa podkreślił znaczenie rosnącej współpracy z Koalicją Obywatelską w ciągu ostatnich lat. Jego zdaniem, takie zbliżenie i umocnienie relacji stanowi kluczowy element dalszego zarządzania miastem oraz przygotowania ewentualnych przyszłych kandydatów na stanowisko prezydenta Katowic. Zaznaczył również, że ze względu na obowiązujące przepisy prawne, bieżąca kadencja jest jego ostatnią i chciałby w tym czasie maksymalnie angażować się we współzarządzanie miastem.

W trakcie konferencji prasowej swoją obecność zaznaczył również Wojciech Saługa, poseł i przewodniczący Platformy Obywatelskiej na terenie województwa śląskiego. Z ramienia Koalicji Obywatelskiej wyraził pełne poparcie dla dążenia Krupy do zdobycia kolejnej kadencji na stanowisku prezydenta Katowic. Saługa potwierdził, że w tych wyborach KO nie planuje wystawiać swojego kandydata.