Proces sądowy w sprawie oskarżonego o morderstwo – kolejna rozprawa zdjęta z wokandy

W Sądzie Okręgowym w Katowicach toczy się proces, którego głównym oskarżonym jest Dariusz N. Jest to już drugi proces, w którym Dariusz N. staje przed sądem jako oskarżony o zabójstwo 19-letniego piłkarza z GKS Katowice. 29 stycznia miała miejsce kolejna zaplanowana rozprawa, jednak nie doszło do niej, gdyż została ona zdjęta z wokandy.

Już drugi raz przed katowickim Sądem Okręgowym staje Dariusz N., który jest oskarżany o śmiertelne pobicie 19-letniego zawodnika drużyny GKS Katowice. Przewidziano na dzień dzisiejszy, czyli 29 stycznia, dalsze obrady sądowe. Niestety, rozprawa ta nie została przeprowadzona, ponieważ usunięto ją z wokandy.

Choć początkowo Dariusz N., skazany na karę 25 lat pozbawienia wolności, w obecnym, drugim procesie zamierza udowodnić swoją niewinność. Wskazują na to argumenty zgromadzone przez obronę. Powołano się na fakt podważenia głównego dowodu, którym był ślad biologiczny znaleziony na odzieży ofiary. Wykazano, że nie ma w nim śladów DNA oskarżonego.

Nie udało nam się ponownie przeanalizować materiału pobranego z ubrania pokrzywdzonego, bowiem dostarczona do laboratorium próbka była pusta – wyjaśniała podczas przesłuchania 17 stycznia dr n. med. mgr farm. Kornelia D., adiunkt naukowo-dydaktyczny i specjalista z dziedziny laboratoryjnej genetyki sądowej pracująca w Sądzie Okręgowym w Katowicach, która posiada doświadczenie w analizie DNA datujące się od roku 1996.