Produkcja samobieżnych armato-haubic "Krab" w gliwickich zakładach "BUMAR – ŁABĘDY"

Zakłady Mechaniczne „BUMAR – ŁABĘDY”, które są usytuowane w Gliwicach, mają zamiar w ciągu najbliższych kilku lat rozpocząć produkcję samobieżnych armato-haubic oznaczonych jako “Krab”. Takie przedsięwzięcie staje się możliwe dzięki wsparciu finansowemu ze strony rządu, który przeznaczył na ten cel aż 800 milionów złotych. Przewidziane fundusze mają być wykorzystane na stworzenie nowej linii produkcyjnej.

Powiązaną z tym tematem umowę, podpisało dwóch znaczących przedstawicieli: premier Mateusz Morawiecki oraz prezes wyżej wymienionych zakładów, Sebastian Chwałek. Akt podpisania umowy miał miejsce w Gliwicach, w piątek.

Premier Morawiecki podkreślił swoje zaangażowanie i konsekwencję w realizacji zadań rządowych, przypominając o obietnicy złożonej kilka miesięcy wcześniej. Wyraził satysfakcję z faktu, że jest ona dotrzymywana.

Dzięki powstaniu nowej linii produkcyjnej, zakłady będą w stanie zrealizować produkcję do 54 armato-haubic na rok. To znaczący krok naprzód, mający na celu zwiększenie możliwości produkcyjnych zakładów oraz popytu na wyprodukowane jednostki.