Przemienione oblicze Stawu Kozubek – nowa oaza dla mieszkańców Katowic

Dzięki dużej inwestycji, która kosztowała niemal 1,8 miliona złotych, mieszkańcy Katowic zyskali nowe miejsce do spędzania wolnego czasu. Teraz mogą oni cieszyć się promieniami słońca na drewnianym tarasie, korzystać z możliwości ćwiczeń na siłowni na świeżym powietrzu lub spędzać czas z najmłodszymi na świeżo wybudowanym placu zabaw. To wszystko dzięki rzetelnej i przemyślanej renowacji Stawu Kozubek.

Staw Kozubek po renowacji to nowa, zielona przestrzeń w Katowicach. Szczególnie mieszkańcy osiedli Witosa i Załęża skorzystają z tego urokliwego zakątka, który stał się kameralnym miejscem odpoczynku. Lokalizacja stawu ma także swoją historię, ponieważ wcześniej teren ten należał do Kopalni Kleofas, co dodaje mu niewątpliwego charakteru. W ramach rewitalizacji stworzono plac zabaw, zamontowano oświetlenie oraz ławki i leżaki – mówi Marcin Krupa, prezydent miasta Katowice.

Prezydent Krupa podkreśla, że ta inwestycja to jedna z wielu realizowanych w Katowicach dzięki Budżetowi Obywatelskiemu. W chwili obecnej trwa głosowanie na projekty, które mają być zrealizowane w ramach tegorocznej edycji budżetu. Zachęca wszystkich mieszkańców miasta, bez względu na wiek, do aktywnego udziału w podejmowaniu decyzji o przyszłości ich miejsca zamieszkania.