Przewidywane podwojenie liczby pasażerów na lotnisku w Pyrzowicach

Zgodnie z prognozami zarządu portu lotniczego im. Wojciecha Korfantego w Pyrzowicach, już w nadchodzącym roku liczba pasażerów korzystających z usług tego lotniska może osiągnąć sześć milionów osób. Szacunki te opierają się na aktualnych trendach oraz wynikach z ostatnich miesięcy.

Pod koniec lipca tego roku, przedstawiciele lotniska podsumowali miesięczne statystyki, które pokazały, że odprawiono w tym okresie aż 756 tysięcy pasażerów. To największa liczba obsłużonych podróżujących w ciągu jednego miesiąca w całej historii tego portu lotniczego. Rzecznik prasowy portu, Piotr Adamczyk, podkreślił także, że lipiec przyniósł kilka innych rekordów.

Adamczyk zaznaczył również, że pasażerowie zdecydowanie wybrali kilka preferowanych kierunków podróży. Ten fakt mógł mieć wpływ na imponujące wyniki lipca.

Jeśli chodzi o prognozy dla całego roku, zarząd portu szacuje, że liczba obsłużonych pasażerów przekroczy 5,4 miliona osób. Jeżeli obecna tendencja wzrostowa utrzyma się również w przyszłym roku, możemy spodziewać się przekroczenia progu sześciu milionów obsłużonych pasażerów – co będzie pierwszym takim przypadkiem w historii lotniska.