Przy stawie Morawa powstanie kąpielisko i ścieżka rowerowa

​Katowice ogłosiły przetarg na budowę pływalni na północnym brzegu Stawu Morawa. Powstaną również ścieżki piesze i rowerowe oraz rozbudowany zostanie parking. Inwestycja jest kolejnym krokiem w transformacji Doliny 5 Stawów. Zostanie zrealizowany w trybie zaprojektuj i wybuduj.

„Dolina Pięciu Stawów w Katowicach ma olbrzymi potencjał, by stać się miejscem na miarę cieszącej się wielką popularnością Doliny Trzech Stawów. Dlatego w mojej umowie z mieszkańcami zobowiązałem się, że wykonamy kompleksową rewitalizację tego miejsca. Z przeprowadzonych z mieszkańcami konsultacji wynikło, że obszar Doliny Pięciu Stawów powinien mieć funkcję wypoczynkową, rekreacyjno-sportową i ekologiczną. Całkowicie zgadzam się z tymi postulatami. Dlatego krok po kroku realizujemy plan rewitalizacji doliny. Nowe oblicze zyskał już południowo-wschodni brzeg stawu Morawa – to dzięki budowie stanicy żeglarskiej i zagospodarowaniu terenu wokół niej. Teraz czas na uporządkowanie północnej części stawu i budowę w tym miejscu plaży oraz budowę traktu pieszo-rowerowego w południowej części Morawy” – mówi Marcin Krupa prezydent Katowic.

Położony w Katowicach-Szopienicach staw Morawa już teraz tętni życiem i niezależnie od sezonu i pogody przyciąga tłumy katowiczan.