Zainteresowanie mieszkaniem w TBS wzrasta

Czynsz za mieszkanie bez zaliczek na media, o które starało się tylu chętnych, to ok. 820 zł. Co ciekawe, na każde z 3 pozostałych wolnych mieszkań zgłosiło się równie wielu chętnych, bo od 49 do 68 zainteresowanych osób. Proces wyłaniania najemców czterech wolnych mieszkań KTBS przy ul. Sławka w Katowicach dobiegł końca. W katowickim TBS duże zainteresowanie regionem to już tradycja. Bo do tej pory nabór na wynajem mieszkania na osiedlu cieszył się dużym zainteresowaniem. Liczba wnioskodawców w końcowym procesie składania wniosków pobiła wszystkie poprzednie rekordy.

„Od kilku lat odnotowujemy coraz większe zainteresowanie lokalami z zasobów KTBS. Rekordy na ul. Sławka stają się powoli normą. Z jednej strony bardzo nas to cieszy, a z drugiej pokazuje wielką potrzebę budowania mieszkań czynszowych w przystępnej kwocie najmu. W tej chwili na różnym stopniu realizacji jest 5 nowych inwestycji mieszkaniowych realizowanych przez KTBS, które po zakończeniu dadzą ok. 500 mieszkań” – mówi Marcin Krupa prezydent Katowic.

Jedno z mieszkań – dwupokojowe mieszkanie o powierzchni około 48m2 – wpłynęło 75 zgłoszeń! Wśród nich wylosowano jedną osobę, która będzie mogła cieszyć się tym mieszkaniem. Wybrani przed zamieszkaniem będą musieli wpłacić kaucję zwrotną oraz wpisowe w wysokości co najmniej 64 000 zł. zł i spełniać wymagania dochodowe. Co ważne, jeśli w przyszłości pojawi się możliwość wyprowadzenia się z mieszkania, TBS zwróci najemcy pierwotnie wpłacone pieniądze.