Przygotowania do urodzinowego koncertu Kocham Katowice: Parkowanie w Strefie Kultury czasowo zawieszone

W dniu 5 września, wtorek, w Strefie Kultury Katowice, oficjalnie zainaugurowano przygotowania do nadchodzącego koncertu urodzinowego zatytułowanego Kocham Katowice. Z tego powodu, aż do wtorku 12 września, parkingi znajdujące się w obrębie Strefy Kultury będą tymczasowo zamknięte dla ruchu samochodowego.

Począwszy od wtorku 5 września, intensywne prace związane z organizacją koncertu Kocham Katowice, który zaplanowany jest na sobotę 9 września, wpłynęły na funkcjonowanie parkingów w Strefie Kultury. To sprawiło, że nie są one dostępne dla kierowców.

Dawid Zapała, przedstawiciel Katowickiej Agencji Wydawniczej wyjaśnił: – W przeszłym roku tak drastyczne działania nie były wymagane, gdyż koncerty miały miejsce w Dolinie Trzech Stawów. Przestrzeń parkingowa w Strefie Kultury powinna być ponownie otwarta dla kierowców najdalej we wtorek.

Koncert urodzinowy Kocham Katowice stanowi część świętowania 158. rocznicy nadania Katowicom statusu miasta. Program tegorocznej imprezy został skonstruowany pod kierunkiem Grubsona i Mroza, którzy pełnią rolę dyrektorów programowych.