Wizytacja premiera Mateusza Morawieckiego na Śląsku z zapowiedzią powalczenia o mandat

2 września, w sobotnie popołudnie, Mateusz Morawiecki odwiedził Katowice. Spotkanie odbyło się w Muzeum Śląskim i zostało zorganizowane specjalnie dla mieszkańców regionu. Podczas tej wizyty, premier poinformował o składzie listy wyborczej Prawa i Sprawiedliwości do Sejmu, reprezentującej okręg wyborczy nr 31. Na liście, obok samego premiera, znaleźli się m.in.: Michał Wójcik, Marek Wesoły, Dorota Tobiszowska i Jerzy Polaczek.

Tego samego dnia, o godzinie 17:10, Morawiecki zaczął spotkanie z obywatelami Śląska. Wydarzenie to było pierwszą konwencją Prawa i Sprawiedliwości podczas obecnej kampanii wyborczej. Przewodniczący Rady Ministrów został przywitany przez tłum okrzykami pełnymi wsparcia. Po odśpiewaniu hymnu państwowego, głos zabrał premier.

Mateusz Morawiecki oznajmił, że on sam, jak i cała drużyna Prawa i Sprawiedliwości, zrobią wszystko co w ich mocy, by na terenach śląskich nie powróciła bieda oraz bezrobocie. Zapowiedział walkę z wyprzedażą miejsc pracy oraz majątku narodowego. Przemówienie było także gwarancją, że nie powrócą umowy po pięć złotych za godzinę pracy oraz niskie emerytury będące pozostałością po polityce Platformy Obywatelskiej czy liberalnych form rządzenia. W swojej obietnicy dla Śląska i całej Polski prezes Rady Ministrów wyraził swoje pragnienie, by Śląsk stał się najmocniejszym obszarem kraju pod względem infrastruktury, przemysłu i jakości życia.