marihuana-kokaina-amfetamina

Pseudokibic z 70 kg narkotyków. Pół miliona grzywny i 6 lat odsiadki

Sąd Rejonowy Katowice – Zachód skazał na 6 lat więzienia handlarza narkotyków, przy którym znaleziono ponad 70 kg nielegalnych substancji odurzających. Mężczyzna odpowiedział m.in. za prowadzenie samochodu pomimo wystawionego przez sąd zakazu, a także za posiadanie amfetaminy, kokainy i marihuany. Będzie musiał również zapłacić pół miliona złotych grzywny, z której środki zostaną przeznaczone na walkę z narkomanią.

Oskarżony należał do jednej z grup śląskich pseudokibiców, która od dłuższego czasu znajdowała się pod obserwacją Komendy Miejskiej Policji w Chorzowie. 28 września 2020 roku policjanci monitorowali jeden z budynków niedaleko Parku Kościuszki w Katowicach. Budynek znajdował się pod obserwacją, ponieważ policja otrzymała informacje, że jedno z mieszkań należy do mężczyzny ze znaczną ilością narkotyków.

W momencie, gdy na parking podjechał mężczyzna w bmw, policja szybko dopasowała go do rysopisu poszukiwanego. 27-letni pseudokibic wysiadł z samochodu i zaczął iść w kierunku swojego mieszkania. Funkcjonariusze przez cały czas byli o krok za nim. Kiedy podszedł do drzwi mieszkania i chciał je otworzyć, został zatrzymany.

W lokalu znaleziono 60 kg marihuany i 4 kg amfetaminy

W trakcie przeszukiwania mieszkania znaleziono prawie 60 kg marihuany, około 4 kg amfetaminy, 100 g kokainy, 9 litrów roztworu wodnego amfetaminy, a także narzędzia do tworzenia porcji i woreczki strunowe do przechowywania nielegalnych substancji odurzających.

O zatrzymanym za posiadanie amfetaminy można również przeczytać klikając tutaj.

Jak podaje rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Sosnowcu Waldemar Łubniewski, w toku postępowania zabezpieczono mienie na kwotę 34 tys. zł, a sam podejrzany został osadzony w areszcie tymczasowym na okres trzech miesięcy.

6 lat więzienia, pół miliona grzywny i 15 lat bez prawa jazdy

1 czerwca 2021 sprawę skierowano do Sądu Rejonowego Katowice – Zachód, gdzie 27-latek usłyszał zarzuty dotyczące posiadania kilkudziesięciu kilogramów nielegalnych substancji odurzających i prowadzenia samochodu bez ważnego prawa jazdy.

Sąd Rejonowy Katowice – Zachód skazał mieszkańca Katowic na karę 6 lat pozbawienia wolności i grzywnę w wysokości pół miliona złotych. Na 15 lat stracił również prawo do prowadzenia pojazdów mechanicznych.

Sędzia orzekł wobec oskarżonego nawiązkę w wysokości pół mln zł, którą mężczyzna będzie musiał wpłacić na cele do walki z narkomanią. A do tego zobowiązany jest do pokrycia kosztów sądowych na wysokość ponad 110 tys. zł. Wyrok jest prawomocny.