Realizacja inwestycji w katowickim Zakładzie Zieleni Miejskiej – budowa fontanny i elementów małej architektury

Pierwszego lutego bieżącego roku, firma z Żor o nazwie NTCE Andrzej Owczarz, specjalizująca się w realizacji tego typu projektów, oficjalnie podpisała umowę z Zakładem Zieleni Miejskiej w Katowicach. Celem tej umowy, wartości 306 tysięcy złotych, jest przeprowadzenie pewnej inwestycji – budowa fontanny. Zgodnie z ustaleniami, cały projekt powinien zostać zrealizowany w ciągu niewiele ponad trzech miesięcy, liczonych od dnia podpisania kontraktu.

Wykonawca otrzymał szereg zadań do wykonania. Najważniejszym z nich jest dokończenie procesu budowy fontanny. W ramach tego obowiązku, wykonawca będzie odpowiedzialny za instalację elektryczną oraz uruchomienie mechanizmu fontanny, mającego na celu pobieranie i wypuszczanie wody. Dodatkowo do zamontowania pozostają estetyczne tafle z bezpiecznego szkła, system podświetlenia oraz dysze. Również konieczne będzie zabezpieczenie wejść do komór technologicznych specjalnymi włazami.

Gdy te etapy prac zostaną ukończone, wykonawca musi przeprowadzić szereg pomiarów i doprowadzić do rozruchu fontanny. Jednakże, obowiązki firmy nie kończą się na fontannie. W ramach umowy, wykonawca ma za zadanie zamontować również elementy tzw. małej architektury. Są to m.in.: ławki z podłokietnikami, miejskie siedziska, kosze na odpadki, stojak na rowery oraz oprawy gruntowe LED.