Tabliczka z nazwą "pl. Szewczyka" sprzedana na aukcji – zebrane fundusze wesprą WOŚP

W licytacji tabliczki z nazwą „pl. Szewczyka”, w której udział wzięło kilkanaście osób, udało się zebrać spore środki na rzecz WOŚP. Tabliczkę, która była przedmiotem tej aukcji, przekazali wojewoda śląski oraz prezydent Katowic. Dzięki takiej inicjatywie, pieniądze z licytacji wpłynęły na konto WOŚP. Ale to nie koniec – trwają jeszcze inne aukcje na portalu Allegro.

Minęło już tydzień od 32. finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, jednak nadal trwają internetowe aukcje na Allegro, które mają na celu zbieranie funduszy dla tej szlachetnej akcji. Jedną z nich była licytacja tabliczki „pl. Szewczyka”. Ta niespodziewana inicjatywa wyszła od nowego wojewody śląskiego, Marka Wójcika, który poinformował o swoim zamiarze przekazania tabliczki prezydentowi Katowic. Wspólnie z Marcinem Krupą postanowili wystawić ją na aukcję.

Licytacja tabliczki rozpoczęła się 22 stycznia na portalu Allegro. Na początku cena tabliczki szybko rosła, a już następnego dnia ktoś był gotów zapłacić za nią 6 tys. złotych. Jednak z biegiem czasu zainteresowanie aukcją nieco spadło. Ostatecznie, w sobotę 3 lutego, jeden z użytkowników zaoferował kwotę końcową – 7700 złotych. Tablica z „pl. Szewczyka”, obecnie przemianowanego na „pl. Marii i Lecha Kaczyńskich”, została sprzedana za tę cenę. Zebrane środki trafiły bezpośrednio na konto WOŚP. W sumie w aukcji wzięło udział 17 osób.