Rok szkolny 2020: Powrót Programu "Katowice Miastem Fachowców"

Zapoczątkowanie nowego roku akademickiego zwiastuje piątą edycję popularnego programu „Katowice Miastem Fachowców”. Inicjatywa ta ma na celu podkreślenie możliwości, które niesie za sobą edukacja techniczna i branżowa, a także dostosowanie oferty kształcenia zawodowego tak, by jak najlepiej odpowiadała na potrzeby lokalnej sceny pracy.

Planowany termin rozpoczęcia tegorocznej odsłony programu przypada na 2 października, a zapisy dla firm chętnych do wzięcia udziału w projekcie trwają do 11 września. Rejestracja odbywa się poprzez wypełnienie i przesłanie odpowiedniego formularza.

Przebieg poprzednich edycji „Katowice Miastem Fachowców” zaobserwować można rosnące uznanie dla dziedzin technicznych i rzemieślniczych zarówno wśród młodzieży podejmującej decyzje o dalszej ścieżce edukacyjnej, jak i ich rodziców. Coraz częściej są one postrzegane jako przyszłościowe, z dużym potencjałem na rynku pracy. Jak podkreśla Waldemar Bojarun, wiceprezydent Katowic, przedsiębiorcy również wykazują duże zainteresowanie programem, który umożliwia im nie tylko autopromocję, ale też pozyskanie nowych potencjalnych pracowników.

W ciągu czterech edycji programu „Katowice Miastem Fachowców” udział wzięło blisko 4000 uczniów szkół podstawowych. Odbyło się 195 wizyt studyjnych w różnych firmach i 205 wizyt w szkołach technicznych i branżowych. Dodatkowo podpisano 29 listów intencyjnych z przedsiębiorcami.