Rozpoczęcie rocznego festiwalu OFF w Katowicach

OFF Festival, jeden z największych muzycznych wydarzeń w Katowicach, rozpoczął się kolejny raz. Od piątku do niedzieli, uczestnicy festiwalu mają okazję posłuchać muzyki różnych gatunków i artystów na scenie Doliny Trzech Stawów. Oprócz koncertów, nie zabraknie również interesujących spotkań i debat, które są organizowane przez Kawiarnię Literacką. Dodatkowo, dla wygody odwiedzających, uruchomione zostały darmowe linie autobusowe umożliwiające dojazd na miejsce imprezy.

Jak to zwykle bywa na takich eventach, organizatorzy przygotowali strefę gastronomiczną, gdzie można spróbować różnorodnych potraw. Poza tym, dostępne są również stoiska z różnymi produktami festiwalowymi – gadżety, koszulki, płyty (w tym także te nagrane przez występujących na festiwalu artystów) i inne.

Z myślą o rodzinach z małymi dziećmi, powstała specjalna strefa relaksu i edukacji dla najmłodszych – Piaskownica. To już stała część festiwalu OFF i cieszy się dużym zainteresowaniem wśród rodziców.

Organizatorzy postarali się także o odpowiedni transport dla uczestników festiwalu. W dniach od 4 do 7 sierpnia funkcjonuje bezpłatna linia autobusowa S1, kursująca przez centrum miasta, dzielnice Muchowiec i osiedle Paderewskiego. Autobusy obsługują tymczasowy przystanek „Muchowiec Lotnisko Pole Namiotowe 01 i 02”, a także przystanek „Muchowiec Droga do Lotniska”, który jest najbliżej miejsca festiwalu. Poza tym, zmieniona została trasa przejazdu linii 110 oraz dodano dodatkowe stanowisko obsługiwane przez linię 900.