IV Edycja Fest Festivalu w Chorzowie odwołana: brak środków finansowych dla artystów i podwykonawców

Pewnym jest, że tegoroczna, czwarta edycja Fest Festivalu, zaplanowana na 9 sierpnia w Chorzowie, nie odbędzie się. Mimo że organizator wydarzenia, Follow The Stepp, nie wydał jeszcze oficjalnego oświadczenia w tej sprawie, krótkotrwałe informacje na mediach społecznościowych potwierdziły te doniesienia. Wiadomość ta została opublikowana o godzinie 20.30, jednak szybko zniknęła. Z treści komunikatu wynikało, iż sprzedaż biletów na imprezę nie spełniła oczekiwań, co skutkowało brakiem płynności finansowej, a co za tym idzie – brakiem środków na wypłaty dla artystów i podwykonawców. Organizator ogłosił, że zostanie zmuszony do ogłoszenia upadłości.

W Parku Śląskim, który co roku przekształcał się w letnie miasteczko festiwalowe, rozpoczęto demontaż scen oraz płotów przygotowanych na to wydarzenie. Najwięcej strat poniosą osoby, które zdążyły już zakupić bilety na festiwal. W chwili obecnej nie ma możliwości uzyskania zwrotu kosztów.

Niedługo po tym jak organizator potwierdził na Facebooku anulowanie Fest Festivalu – uznawanego za najbardziej atrakcyjny i interesujący festiwal muzyczno-kulturalny w Polsce i regionie śląskim – informacja ta zniknęła z sieci. Demontaż scen przygotowanych dla 200 artystów, którzy mieli uczestniczyć w IV edycji festiwalu trwa. Zwrot pieniędzy za zakupione bilety stanowi dużo wyzwanie logistyczne. Organizatorzy poinformowali jednak, że ze względów finansowych zwrot nie będzie możliwy.