Rozszerzenie oferty PKP Intercity: Katowice otrzymają bezpośrednie połączenie z Berlinem

Narodowy przewoźnik kolejowy, PKP Intercity, ujawnił szczegółowe informacje na temat nowego harmonogramu kursowania pociągów, który zacznie być aktywny od 10 grudnia. Według tych informacji, mieszkańcy Katowic będą mogli korzystać z nowego połączenia do Berlina, jednak miasto straci cztery inne międzynarodowe połączenia.

Przewiduje się, że nowo zaplanowany pociąg Intercity Odra pokona trasę z Katowic do stolicy Niemiec, Berlina, w ciągu 7 godzin i 32 minut. Pojazd ten ma zastąpić nocny pociąg NightJet, działały na trasie Wiedeń – Berlin.

PKP Intercity zapewnia, że według nowego harmonogramu ruchu na trasie do i z Katowic będzie obsługiwało 50 par pociągów (w tym 46 przez cały rok i 4 sezonowe). Wskazano również, że częstotliwość połączeń między Katowicami a Warszawą wyniesie 16 par.

Biorąc pod uwagę nowe połączenia kolejowe dostępne dla pasażerów korzystających z dworca w Katowicach, jednym z nich będzie pociąg TLK Szczeliniec, który umożliwi podróż z Krakowa do Jeleniej Góry. Pociąg IC Morcinek zyska natomiast dłuższą trasę – zamiast kończyć swój bieg w Katowicach, jak do tej pory, dojedzie do Gliwic. Również zwiększy się częstotliwość połączeń składu IC Daszyński, kursującego na trasie Bielsko-Biała – Warszawa. W nowym planie przewozów, pojazd ten będzie uruchamiany także w weekendy, a nie tylko w dni powszednie.