Ruch na A4 zostaje zmodyfikowany z powodu prac remontowych

W związku z planowanymi pracami renowacyjnymi na wiadukcie oraz poprawą stanu nawierzchni na skrzyżowaniu Brzęczkowice (km 349), organizacja ruchu na Autostradzie A4 ulegnie tymczasowym zmianom. Poniżej znajduje się szczegółowe informacje dotyczące tych zmian.

Od 14 sierpnia, kierowcy podróżujący z Tychów, Bielska-Białej i Cieszyna w kierunku Krakowa, będą mieli dostęp do zjazdu z drogi S1 na autostradę A4.

Z kolei od 17 sierpnia, drogowcy zamkną łącznicę między Krakowem a Cieszynem, to jest zjazd z autostrady A4 od strony Krakowa na drogę ekspresową S1 w stronę Cieszyna. Objazd dla tej trasy będzie prowadził przez autostradę A4 do skrzyżowania Murckowska w Katowicach, a następnie drogą krajową numer 86.

W ten sam dzień, 17 sierpnia, zostanie zamknięta również łącznica relacji Łódź-Kraków. To oznacza, że nie będzie możliwości wjazdu na A4 w stronę Krakowa z drogi S1 od strony Łodzi. Zamiast tego, objazd będzie prowadził przez autostradę A4 do skrzyżowania Mysłowice. Następnie kierowcy będą kierowani łącznicami skrzyżowania i ponownie na autostradę A4 w stronę Krakowa.

Zaleca się, aby kierowcy jadący drogą ekspresową S1 od Cieszyna lub Łodzi w stronę Katowic, jak również ci jadący autostradą A4 od Wrocławia do Łodzi lub Cieszyna, korzystali z drogi krajowej nr 86.

Prace mają na celu utrzymanie odpowiedniego stanu technicznego infrastruktury autostradowej, co jest wymogiem obowiązujących przepisów i umowy koncesyjnej. Jest to konieczne także ze względu na przekazanie autostrady A4 władzom publicznym w dobrym stanie technicznym w 2027 roku. Przewiduje się, że wszystkie prace remontowe będą zakończone do listopada 2023 roku.