Ryanair wprowadza pięć nowych tras lotniczych z katowickiego lotniska w kwietniu 2024 roku

Zaczynając od trzeciego tygodnia kwietnia roku 2024, Ryanair, irlandzki przewoźnik lotniczy zdecydował się na poszerzenie swojej oferty o pięć nowych regularnych tras. Wśród nich możemy znaleźć połączenia do takich krajów jak Chorwacja, Hiszpania, Malta oraz Włochy.

Pierwszym z nowo wprowadzonych kierunków jest Rzym-Fiumicino. Z Katowic można polecieć tam trzy razy w tygodniu – w poniedziałki, czwartki i niedziele. Oprócz tego, Ryanair zaoferował również możliwość podziwiania uroków innego włoskiego miasta – Bari. Loty do Bari są dostępne dwa razy w tygodniu, a dokładniej w dniach wtorek i sobota.

Jednak oferta Ryanair nie ogranicza się tylko do Włoch. Nowymi kierunkami oferowanymi przez tą linię lotniczą są również loty na Maltę, do Chorwacji oraz Hiszpanii. Połączenia są dostępne trzy razy w tygodniu – w poniedziałki, środy oraz soboty. Od kwietnia 2024 pasażerowie mogą również skorzystać z połączeń do Zadaru, chorwackiego miasta, które można odwiedzić latając w poniedziałki, środy i niedziele. Ostatnim nowo otwartym kierunkiem jest hiszpańskie Alicante. Loty do tego słonecznego miasta są realizowane dwukrotnie w tygodniu, tj. w piątki i niedziele.