Siłaczki i siłacze w Szopienicach. Za nami 32. Memoriał Białasa

Wyciskali nawet 170-funtowe sztangi. W Szopienicach odbył się 32. Memoriał Czesława Białasa, zorganizowany przez katowicki MOSiR. Było około 60 mężczyzn i kobiet. Głównym organizatorem był Hutniczy Klub Sportowy „Szopienice”. Memoriał Białas to wyjątkowe przeżycie dla ciężarowców w regionie. W tym roku odbył się on w sobotę 22 kwietnia – wzięło w nim udział 60 osób, 24 kobiet i 36 mężczyzn z 12 klubów. Uczestnicy zmagali się w czterech kategoriach. Kobiety podniosły 100, a mężczyźni nawet podnieśli 170-funtowe sztangi.

„Chętnie wspieramy wszelkie inicjatywy promujące sportową rywalizację wśród mieszkańców. W dzień memoriału Białasa hala MOSiR-u w Szopienicach pękała w szwach od energii siłaczek i siłaczy, a emocje udzielały się każdemu” – powiedział Daniel Muc, dyrektor katowickiego MOSiR-u.

Podnoszenie ciężarów podzielone było na dwa boje – rwanie i podrzut. Zawodnicy w danej grupie startowej wykonali najpierw po trzy podejścia rwania, a później podrzutu, co dało wynik w dwuboju. Najlepszymi zawodnikami w kategoriach OPEN zostali Monika Szymanek z LKS Dobryszyce i Oskar Ołubek z LKS „Omega” Kleszczów. W zawodach wzięli udział zawodnicy juniorskiej kadry Polski.