Miasto podpisało umowę na 6 drogowych inwestycji o wartości 148 mln zł

Katowice przygotowują się do realizacji sześciu inwestycji drogowych. 24 kwietnia podpisana została umowa z wykonawcą – firmą Budimex S.A. w urzędzie miasta w Katowicach. Firma ta będzie odpowiedzialna za remont ulic Dobrowolskiego. Katowickiej, nowo projektowanej drogi na osiedlu Tysiąclecie oraz w okolicach Kalinowej i Wilczewskich. Pieniądze te zostały wspólnie ufundowane przez rządowy Fundusz Polskiego Ładu. Kwota ta wynosi 86 milionów złotych.

„Katowice stawiają na zrównoważony transport, stąd budowa centrów przesiadkowych, zakup nowoczesnych i ekologicznych autobusów miejskich, rozwój sieci dróg rowerowych, ciągłe zwiększanie liczby stacji wypożyczalni rowerów miejskich oraz wdrażanie Inteligentnego Systemu Zarządzania Transportem. Rozwój miasta wymaga spojrzenia kompleksowego, dlatego tak ważna jest rozbudowa układu drogowego w sześciu lokalizacjach na terenie Katowic, z uwzględnieniem rozwiązań dla kierowców, komunikacji miejskiej, pieszych i rowerzystów. Nowy układ dróg powstać ma w rejonie Strefy Kultury czy osiedla Tysiąclecia. Dzięki tym środkom wybudowane zostanie także zapowiadane przedłużenie ul. Mickiewicza do ul. Grundmanna” – mówi Marcin Krupa, prezydent Katowic.

Inwestycja o nazwie „Budowa nowych układów drogowych dla skomunikowania terenów o funkcjach mieszkaniowych i usługowych w mieście Katowice” skupiła się na miejscach w różnych częściach miasta. Oba obszary są już gęste, bliskie terenom zabudowanym.