karambol

Śmiertelny wypadek na A4 w kierunku Katowic. Życie stracił jeden z kierowców, a drugi jest hospitalizowany

Wczoraj na autostradzie A4 doszło do okropnej tragedii, w wyniku której zderzyły się trzy ciężarówki. Jeden z kierowców zmarł na miejscu zdarzenia, a drugi został przewieziony do pobliskiego szpitala. Na czas oględzin i oczyszczania miejsca wypadku ruch na drodze został zablokowany na prawie pięć godzin. W związku z powyższym dla kierowców wyznaczono trasy objazdowe.

Do śmiertelnej sytuacji doszło około godziny 12:00 na odcinku autostrady A4 w kierunku Katowic, w pobliżu miejscowości Brzoskwinia (gm. Zabierzów, pow. krakowski). 39-letni kierowca pojazdu ciężarowego wjechał w tył stojącej w korku ciężarówki, za której kierownicą siedział 59-letni mężczyzna. Natomiast 59-latek – w wyniku uderzenia – najechał na tył pojazdu z naczepą kierowanego przez 51-latka.

Może zainteresuje Cię także karambol na autostradzie pod Zimną Wódką.

39-letni kierowca zginął na miejscu

Na miejsce oddelegowano zastępy strażackie, funkcjonariuszy policji i zespół ratownictwa medycznego wraz ze śmigłowcem LPR (Lotnicze Pogotowie Ratunkowe). 39-latek poniósł śmierć na miejscu zdarzenia, a 59-latek z obrażeniami został przewieziony do pobliskiego szpitala. Z kolei 51-latek wyszedł z wypadku bez żadnych obrażeń. Kierowcy byli trzeźwi.

Zblokowano ruch na odcinku A4 i wyznaczono objazdy

Na czas działań służb ruch na odcinku A4 w stronę Katowic i bramki zostały zablokowane, a dla kierowców wyznaczono objazdy. Zorganizowano ruch wsteczny do najbliższego zjazdu na Aleksandrowice, a także objazdy przez Trzebinię, Olkusz i obwodnicę Krakowa.

Ograniczenia w ruchu drogowym trwały do około godziny 17:00 – poinformowała podkom. Justyna Fil, oficer prasowa Komendy Powiatowej Policji w Krakowie.

O wypadku śmiertelnym z udziałem ciężarówki przeczytasz również na https://terazwarszawa.pl/marki-samochod-osobowy-zderzyl-sie-z-ciezarowka-na-trasie-s8-kierowca-osobowki-zmarl-na-miejscu-zdarzenia/.