Sparingowy pojedynek GKS-u Katowice i GKS-u Jastrzębie zakończony remisem

Uprzejmie informujemy, że 8 lipca 2023 roku odbył się mecz towarzyski pomiędzy drużynami GKS-u Katowice i GKS-u Jastrzębie. Scenerią tego futbolowego starcia była główna arena stadionu położonego przy ulicy Bukowej. Dodatkowo, spotkanie było dostępne do ogólnego oglądania dla publiczności.

Chociaż mecz rozgrywany był podczas upalnej aury, zawodnicy z obydwu drużyn wykazali się niemałym zaangażowaniem w grę. Inicjatywę na boisku przejęli gospodarze, zdobywając prowadzenie w meczu na ostatniej minucie pierwszej połowy. Zasługę za strzelenie gola przypisać można Sebastianowi Bergierowi, który wystąpił błyskotliwie w polu karnym. Bez wahania skierował on piłkę do pustej bramki, omijając interweniujących obrońców oraz bramkarza.

Mimo początkowej przewagi GKS-u Katowice, drużyna z Jastrzębia nie dała za wygraną. W 81 minucie spotkania Szymon Gołuch skutecznie uderzył z pola karnego, zaskakując strzałem w bliższy róg bramki Dawida Kudłę. Jednakże, GieKSa nie pozostała obojętna na tę akcję i szybko odpowiedziała kontratakiem. Zaledwie pięć metrów od bramki Szymon Krawczyk wprowadził piłkę do siatki, sparowaną wcześniej przez bramkarza po ataku Adriana Błąda.