Spektakularne zawody Red Bull Roof Ride pod Spodkiem

Impreza Red Bull Roof Ride, która odbyła się w okolicach katowickiego Spodka, nie była ani przez chwilę monotonna, przyciągając zapalonych kibiców i gwarantując emocje na najwyższym poziomie. Zawodnicy stanęli na wysokości zadania, prezentując zdumiewająco wysokie umiejętności akrobatyczne.

Budowanie trasy startującej z dachu Międzynarodowego Centrum Kongresowego aż do placu przed popularnym Spodkiem trwało jedenaście dni. Na trasie tej umieszczono 16-metrowy drop oraz trzy skocznie o różnej wysokości: 13, 8 i 6 metrów. Młodzi zawodnicy, zwani „rookies”, rywalizowali na alternatywnej, mniejszej trasie, która zawierała dwie skocznie o wysokości 4 i 5 metrów.

Finał imprezy był prawdziwie fantastycznym widowiskiem. Dawid Godziek zasłużył na wygraną poprzez pokazanie niesamowitego talentu i otrzymał czek na sumę 6000 euro. Wśród tych, którzy znaleźli się na podium razem z nim byli Brytyjczyk Jake Atkinson – prawdziwe odkrycie tych zawodów i ich rewelacja oraz Kanadyjczyk Chance Moore. Ten ostatni zaskoczył wszystkich w swoim finalnym przejeździe wykonując jako pierwszy na świecie cashroll z 16-metrowego zeskoku, solidnie broniąc tym samym swój tytuł.