Staruszka zdezorientowana na ulicy – interwencja policji i pogotowia w Pyrzowicach

Przykład empatycznego działania funkcjonariuszy policji miał miejsce 25 lipca, po godzinie 19:00. W trakcie patrolu w Pyrzowicach, na ulicy Wolności, policjanci zauważyli starszą panią, która zdawała się być zdezorientowana. Jej stan sugerował, że kobieta nie ma pełnej świadomości swojego obecnego miejsca pobytu.

Po krótkiej rozmowie z kobietą, funkcjonariusze szybko rozpoznali problem. Okazało się, że starsza pani nie potrafiła precyzyjnie określić ani czasu, ani miejsca, w którym się znajduje. Dodatkowo, miała trudności z przekazaniem swoich danych osobowych. Na podstawie obserwacji funkcjonariusze z Komendy Powiatowej Policji w Tarnowskich Górach zauważyli, że kobieta jest wyraźnie wyziębnięta.

Aby zapewnić jej bezpieczeństwo i komfort, asp. Łukasz Sąsiadek i sierż. szt. Remigiusz Cofór podjęli decyzję o wezwaniu karetki pogotowia. W międzyczasie zadbali o to, aby starsza pani mogła zjeść ciepły posiłek oraz poczuć się psychicznie komfortowo. Gdy na miejscu pojawił się zespół ratowniczy, kobieta była już w lepszym stanie fizycznym i mogła zostać bezpiecznie przetransportowana do szpitala.