72 graczy z dziewięciu krajów wystąpi w Mistrzostwach Świata ITF w Tennis Masters Tour w Katowicach

Międzynarodowy turniej tenisowy, który jest częścią prestiżowego cyklu ITF World Tennis Masters Tour, zostanie rozegrany na kortach Ośrodka Tenisowego MOSiR w Katowicach, przy ulicy Szopienickiej. Wydarzenie przyciągnie 72 zawodników z całego świata, reprezentujących aż dziewięć różnych narodowości.

Zgodnie z informacjami podanymi przez dyrektora zawodów i głównego organizatora, Karola Zarzeckiego, na liście zgłoszeń znajduje się 61 mężczyzn i 11 kobiet. Zawodnicy przybyli z takich krajów jak Czechy, Stany Zjednoczone, Anglia, Słowacja, Węgry, Australia, Luksemburg, Niemcy oraz Polska. Zarzecki dodaje również, że wiek uczestników oscyluje między 30 a 91 latami. Najstarszym graczem biorącym udział w turnieju jest Wiesław Nurkowski, który jest stałym uczestnikiem tej imprezy.

W tym roku po raz pierwszy do współorganizacji turnieju włączyła się instytucja kultury Panteon Górnośląski. Dzięki temu partnerstwu możliwe było ufundowanie nagród rzeczowych dla zwycięzców. Ponadto, turniej od tej edycji nosi imię Jadwigi Jędrzejowskiej – pierwszej Polki, która dotarła do finału Wimbledonu, Roland Garros i US Open.