Statystyki mówią same za siebie: Katowickie drogi coraz bezpieczniejsze

Na przestrzeni ostatnich kilku lat, bezpieczeństwo na ulicach Katowic stało się bardziej widoczne. Według informacji podanych przez urzędników miejskich, liczba wypadków komunikacyjnych w Katowicach konsekwentnie ulega zmniejszeniu.

Urząd Miasta w Katowicach powołuje się na informacje uzyskane od służb porządkowych, które wskazują znaczny spadek liczby zdarzeń drogowych. Z danych policyjnych wynika, że w minionym roku doszło do zaledwie 141 takich incydentów. To stanowi znaczący spadek o 77 zdarzeń w porównaniu do danych sprzed pięciu lat.

Ogólnie rzecz biorąc, w ciągu ostatniej dekady, liczba wypadków drogowych na terenie Katowic uległa redukcji o ponad połowę. Te dane zostały potwierdzone przez Komendę Wojewódzką Policji w Katowicach i przedstawione przez katowicki magistrat.

Bogusław Lowak, naczelnik Wydziału Transportu w Urzędzie Miasta Katowice, jest osobą odpowiedzialną za prezentowanie tych statystyk. Jego danymi podkreślono znaczące działania na rzecz poprawy bezpieczeństwa na drogach miasta.