Ruch drogowy w Chorzowie zostanie zmieniony 9 lutego z powodu meczu pomiędzy Ruchem Chorzów a Legią Warszawa

Na Stadionie Śląskim w Chorzowie, 9 lutego ma miejsce spotkanie piłkarskie między drużynami Ruchu Chorzów i Legii Warszawa. Z tego powodu, podobnie jak w przypadku wcześniejszych wydarzeń tego typu, wprowadzone zostaną specjalne regulacje dotyczące ruchu drogowego, mające na celu minimalizację kłopotów dla mieszkańców osiedla Tysiąclecia spowodowanych przez ten masowy event.

Zgodnie z Marcinem Krupą, prezydentem Katowic, podczas dużych imprez najważniejsi są mieszkańcy osiedla Tysiąclecia, które bezpośrednio graniczy ze stadionem. W związku z tym, planowane jest ponowne wdrożenie zakazu dojazdu do osiedla od strony ulicy Chorzowskiej. To już sprawdzona praktyka, która była wielokrotnie stosowana podczas organizacji dużej skali wydarzeń na Stadionie Śląskim – dodaje prezydent.

Ponadto Krupa wyjaśnia, że doskonale zdaje sobie sprawę z problemów, jakie stwarzają tłumy ludzi przybywających z różnych miast na mecz. Te osoby zazwyczaj parkują swoje samochody na terenie osiedla, nie tylko zajmując miejsca parkingowe przeznaczone dla mieszkańców, ale często także nielegalnie parkując na trawnikach i zieleni miejskiej. Dlatego wprowadzane są te zmiany – podkreśla prezydent.

W dniu samego wydarzenia, od wczesnych godzin porannych, dodatkowe patrole Straży Miejskiej zostaną skierowane na teren osiedla Tysiąclecia. Mają one za zadanie szybko interweniować w przypadku nieprawidłowo zaparkowanych pojazdów, które mogą utrudniać przejazd lub wyjazd z posesji.