Straszna tragedia na drodze: trzech mężczyzn z Ukrainy zginęło w wyniku kolizji samochodowej

Na granicy między Gliwicami a Żernicą doszło do tragicznego zdarzenia drogowego, które pochłonęło życie trzech osób. Około godziny 12:40, na ulicy Smolnickiej w Gliwicach – drodze prowadzącej do Żernicy – samochód osobowy z niewyjaśnionych jeszcze przyczyn uderzył w drzewo.

Rzecznik prasowy Komendy Miejskiej w Gliwicach, podinspektor Marek Słomski, na podstawie dotychczasowych ustaleń, poinformował, że najprawdopodobniej ofiarami były obywatele Ukrainy. Mężczyźni, którzy zginęli w wyniku tego tragicznego wypadku, byli w wieku 58, 40 i 27 lat.

Osobowy samochód marki Audi A6, którym poruszali się mężczyźni, uderzył w drzewo bokiem od strony kierowcy. Jak powiedział podinsp. Słomski, wszyscy podróżujący tym samochodem mężczyźni zginęli na miejscu.

Natychmiast po otrzymaniu informacji o wypadku na miejsce skierowane zostały służby ratownicze, w tym śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego. W akcji uczestniczyli również strażacy i funkcjonariusze policji. Droga, na której doszło do zdarzenia, została zablokowana. Obecnie trwają czynności zmierzające do ustalenia przyczyn i okoliczności tragicznego zdarzenia, które prowadzą zarówno funkcjonariusze policji, jak i prokurator.