Studia online – dobra opcja kształcenia dla osób pracujących

Studia przez Internet to rozwiązanie, które ułatwia naukę wielu osobom. Z roku na rok ten tryb kształcenia staje się coraz bardziej popularny. Uczelnie wychodzą naprzeciw potrzebom edukacyjnym i tworzą ofertę, podążając z duchem czasów. Można wybierać spośród  kierunków pierwszego i drugiego stopnia, a także kształcić się na studiach podyplomowych

Zalety studiowania przez Internet

Internet to medium, bez którego nie sposób już wyobrazić sobie życia. W tym przypadku ułatwia naukę wielu osobom i stwarza możliwości zdobycia wykształcenia również tym, którzy z różnych względów nie mogą podjąć się studiowania w tradycyjnym systemie. Nowoczesne technologie umożliwiają dostęp do wiedzy z prawie każdego miejsca na świecie. Nie trzeba każdorazowo dojeżdżać na zajęcia, tracić czasu i pieniędzy na przemieszczanie się i stanie w korkach. Wystarczy włączyć komputer podłączony do Internetu i skorzystać z dedykowanych platform. Więcej na temat rekrutacji znajdziesz tutaj: https://ult.edu.pl/.

To doskonałe rozwiązanie dla wszystkich tych, którzy pracują, studiują na innych kierunkach lub nie mogą pozwolić sobie na tradycyjny tryb kształcenia ze względów rodzinnych i osobistych.  Z tego typu możliwości chętnie korzystają również osoby, które cenią swobodę, często podróżują, pracują i przebywają za granicą lub mają introwertyczną naturę i wolą taki sposób nauki.

Studia online – jak wyglądają w praktyce?

Studia przez Internet polecane są osobom, które odznaczają się samodyscypliną, mają wyznaczony cel i chcą go konsekwentnie realizować. Tego typu forma zdobywania wiedzy ma wiele zalet, ale elastyczna formuła wymaga tego, by potrafić koncentrować uwagę, mieć samozaparcie do kształcenia. Większość zajęć jest online. Podczas semestru przewidziane są 2-3 zjazdy w siedzibie uczelni, egzaminy odbywają się stacjonarnie.

Zajęcia w formie interaktywnej są co 2 tygodnie, można korzystać z nich za pośrednictwem platformy Teams w czasie rzeczywistym, lub odtwarzać zamieszczone treści w dowolnym momencie korzystając z Moodle.  Studenci mają dostęp do profesjonalnej kadry akademickiej. Wykładowcy dbają o to, by poziom nauki był wysoki i nie odbiegał od realizowanego w trybie stacjonarnym.

Studia przez Internet pozwalają uzyskać taki sam dyplom jak w przypadku pobierania nauki w systemie tradycyjnym. Przyszli pracodawcy doceniają doświadczenie, kompetencje i zaradność kandydatów do pracy. Wybór tego systemu kształcenia może okazać się atutem na rynku pracy.