Stuletni pacjent wraca do domu po udanej operacji wszczepienia rozrusznika serca

Szanowany Józef Pułecki, który niedawno skończył 100 lat, powrócił do swojego domu dzień po tym, jak przeszedł operację wszczepienia rozrusznika serca w Górnośląskim Centrum Medycznym. Zaczęło się od problemów z nieregularnym biciem serca. Profesor natychmiast zidentyfikował kłopot i stwierdził, że jedynym sposobem na naprawienie tej arytmii jest zastosowanie rozrusznika – relacjonuje Pan Józef.

Sytuacja Pana Pułeckiego zaczęła się komplikować w ubiegłym roku, kiedy miał 99 lat, a jego serce niespodziewanie zaczęło bić nierówno. Dokładnie opisuje, jak profesjonaliści z Górnośląskiego Centrum Medycznym im. L. Gieca w Katowicach szybko zdiagnozowali jego arytmie i podjęli decyzję o niezbędności operacji.

19 października, można powiedzieć w dniu jego setnych urodzin, zespół kardiologów z Oddziału Elektrokardiologii GCM przeprowadził skomplikowany zabieg wszczepienia rozrusznika serca. Rozrusznik ten jest wyposażony w technologię, która naśladuje naturalne przewodzenie impulsów w sercu.

Operacja przebiegła bez żadnych komplikacji i następnego dnia po operacji, w piątek, stuletni pacjent został wypisany do domu. Jego stan zdrowia będzie monitorowany przez kolejne pół roku.