Szczególna rola policji drogowej w okolicach cmentarzy

Zauważalna jest tendencja, że pracownicy służb odpowiedzialnych za regulację ruchu drogowego szczególnie intensyfikują swoje działania w pobliżu miejsca spoczynku zmarłych, występujące w wielu miastach.

Aspirant sztabowy Barbara Poznańska, reprezentująca Komendę Miejską Policji w Częstochowie, podkreśla, że kierowcy powinni być świadomi, iż w różnych lokalizacjach mogą napotkać na członków służb porządkowych kontrolujących ruch na drogach. W takim przypadku, obowiązkowe jest przestrzeganie ich instrukcji.

Ponadto, oficer Poznańska zwraca uwagę, że znaczna liczba osób porusza się pieszo, co staje się szczególnie wyraźne po zapadnięciu zmroku. Dlatego też dość ważne jest posiadanie elementów odblaskowych, które zwiększą widoczność pieszych dla kierowców – radzi aspirant sztabowy Barbara Poznańska.

Autorzy apelu policyjnego zwracają uwagę kierowcom na konieczność dostosowania prędkości jazdy oraz stylu prowadzenia pojazdu nie tylko do warunków panujących na drogach, ale również do ich własnych umiejętności i doświadczenia. W dodatku, w wielu miejscach można spodziewać się wzmożonych kontroli trzeźwości kierowców – przestrzegają przedstawiciele policji.