Budowa pierwszej velostrady w Katowicach: Przetarg ogłoszony

Samorząd Katowic pod kierownictwem urzędu miasta ogłosił przetarg na budowę pierwszego odcinka velostradowego w mieście. Velostrada to droga rowerowa wyższych standardów, która uwzględnia również potrzeby pieszych. Docelowo, nowa inwestycja ma połączyć dwie katowickie dzielnice, Brynów i Giszowiec, a w perspektywie długoterminowej, planowane jest połączenie Katowic z Mysłowicami.

Rzeczniczka urzędu miasta, Sandra Hajduk, potwierdziła w rozmowie z Polską Agencją Prasową informację o rozpisaniu przetargu. Celem postępowania jest wybór wykonawcy, który stworzy blisko 4,4 km nowej jakości infrastruktury dla rowerzystów.

Nowy odcinek ma swój początek w okolicy ulicy Kolistej w dzielnicy Giszowiec. Trasa będzie prowadzić pod drogą krajową nr 86 i terenów po kolei piaskowej. Po przejściu pod DK86, velostrada połączy się z ulicą Francuską oraz obszarem znajdującym się niedaleko Katowickiego Parku Leśnego i przystanku autobusowego o nazwie Muchowiec Korty Pętla. Dalej, korzystając z velostrady, będzie można dojechać do przejścia dla pieszych i rowerzystów przy ulicy Huberta oraz do skrzyżowania z trasą rowerową numer 1.