Tomasz Organek zasadził Katowicach drzewo na cześć Kazimierza Kutza 

Lider grupy muzycznej Organek, Tomasz Organek, wspólnie z prezydentem Katowic Marcinem Krupem, posadził na terenie miasta nowe drzewo. Był to gest w stronę reżysera Kazimierza Kutza. Drzewko ma również symbolizować wiarę w to, że wkrótce nadejdą lepsze czasy. 

Organek w Mieście Ogrodów

Tuż przed koncertem formacji rockowej Organek, który odbył się 27 lutego, jej lider Tomasz Organek wraz z prezydentem Katowic Marcinem Krupem, posadził drzewo, aby oddać hołd reżyserowi Kazimierzowi Kutzowi. Był pierwszy koncert grupy po dłuższej przerwie, spowodowanej obostrzeniami z powodu pandemii COVID-19. Niedawno przywrócono możliwość organizacji koncertów, z zachowaniem jednak niezbędnych środków ostrożności. Widzowie obowiązkowo muszą mieć na sobie maseczki ochronne, a zajęta może być tylko połowa miejsc na widowni.  Występ odbył się w katowickim Mieście Ogrodów w ramach trasy „Organek w Nowym Świecie”. 

Hołd dla reżysera

Sadzenie drzewa przed koncertem stało się tradycją formacji. Zasadzony wiąz Wredei otrzymał nawet swoje imię – Kazimierz, na cześć wybitnego reżysera Kazimierza Kuzta. Drzewko, jak napisał na swoim profilu w mediach społecznościowych prezydent Kazimierz Krupa, ma symbolizować również nadzieję na lepsze jutro.  Do nadziei tej odnosi się zresztą jeden z najnowszych utworów grupy, zatytułowany „Walcz”. Został on wykorzystany podczas akcji informacyjnej zorganizowanej przez Fundację Człowiek, której celem jest niesienie bezpłatnej pomocy osobom znajdującym się w kryzysie psychicznym, m.in. z powodu pandemii COVID-19. 

O formacji Organek

Zespół Organek założony został w 2013 roku, a poza Tomaszem Organkiem, w jego skład wchodzą basista Adam Staszewski, perkusista Robert Markiewicz oraz klawiszowiec Tomasz Lewandowski. Grupa nagrała już dwa albumy – „Głupi” wydany w 2014 roku oraz „Czarną Madonnę” wydaną w 2016 roku. Niedługo odbędzie się premiera trzeciej płyty, którą promuje m.in. wspomniany utwór „Walcz”.