Tor saneczkowy w Parku Kościuszki przygotowany na sezon zimowy

Wraz z nadejściem pierwszych płatków śniegu, tor saneczkowy usytuowany w Parku Kościuszki staje się centrum zimowej rozrywki dla wielu mieszkańców Katowic – zarówno młodszych, jak i starszych. Teraz, gdy sezon zimowy zbliża się wielkimi krokami, tor jest w pełni gotowy na tę porę roku. To miejsce jest efektem modernizacji dawnego toru oraz górki dla zjeżdżających na sankach, a cały projekt został zrealizowany dzięki wnioskowi zgłoszonemu do katowickiego Budżetu Obywatelskiego.

Marcin Krupa, prezydent Katowic, podkreśla rolę mieszkańców w tworzeniu i rozwoju miasta. Jego zdaniem, otwieranie się na potrzeby mieszkańców to fundamentalny obowiązek władz. Z tego powodu, kiedy pojawiła się idea ożywienia toru saneczkowego w Parku Kościuszki, z entuzjazmem ją poparł. Tę samą opinię wyraziło wiele osób, które poprzez akcję „Z górki na pazurki” wsparło ten pomysł w ramach Budżetu Obywatelskiego. Dzisiaj, dzięki zaangażowaniu społeczności, wszyscy mogą cieszyć się z tej zimowej atrakcji umiejscowionej niemal w samym sercu miasta.

W ostatnim czasie, Zakład Zieleni Miejskiej rozpoczął coroczny proces przygotowania toru saneczkowego na okres zimowy. Chociaż latem tor jest otwarty dla wszystkich, to przed nadejściem zimy konieczne jest przeprowadzenie szeregu czynności mających na celu zapewnienie bezpieczeństwa korzystającym. Pracownicy ZZM dokonali sprawdzenia oświetlenia, które umożliwia korzystanie z toru również po zmierzchu, aż do godziny 23:00. Dodatkowo, Zakład Zieleni Miejskiej postarał się o wytworzenie siatkowego zabezpieczenia długiego na ponad 250 metrów, co ma na celu zapewnienie bezpiecznego użycia obiektu.