Festiwale Rozkoszy Gastronomicznych i Rękodzieła w Katowicach: Targ Świąteczny oraz Festiwal Kawy, Czekolady i Słodyczy

Inauguracyjna ceremonia dwóch wyjątkowych imprez w Katowicach miała miejsce 2 grudnia. Do 3 grudnia do godziny 18:00, Międzynarodowe Centrum Kongresowe stało się miejscem rozgrywania Targu Świątecznego oraz Festiwalu Kawy, Czekolady i Słodyczy. Wydarzenia te okazały się przyciągnąć wielu wystawców, którzy mieli okazję zaprezentować swoje unikalne produkty, niejednokrotnie stworzone własnymi rękami.

Na terenie Targu Świątecznego w Międzynarodowym Centrum Kongresowym w Katowicach goście mieli możliwość uświadczyć bogatą ofertę różnorodnych produktów. Znaleźć tam można było przetwory, herbaty, kawy, konfitury, sosy oraz inne słodkości. Oprócz tego dostępne były różnorodne nalewki i inne alkohole o właściwościach rozgrzewających. Na miejscu nie zabrakło także kosmetyków, biżuterii oraz książek skierowanych do czytelników w każdym wieku. Było też miejsce dla wielbicieli czekolady.

W tym samym czasie, równolegle do Targu Świątecznego, odbywał się Festiwal Kawy i Czekolady. Jest to wydarzenie obowiązkowe dla każdego miłośnika kawy, herbaty, czekolady oraz wszelkiego rodzaju słodkości. Wystawcy prezentujący swoje produkty na tym festiwalu oferowali szeroki wybór kaw i czekolad, zarówno w wersji tradycyjnej jak i wegańskiej. Dodatkowo, goście mogli skosztować wyrobów cukierniczych przygotowanych przez mistrzów czekolady z całej Polski. Oferta obejmowała ciastka, ciasteczka, lizaki oraz cukierki.