Tour de Pologne: Katowice ponownie gościem wyścigu kolarskiego

Przygotowania do kolejnej edycji Tour de Pologne idą pełną parą. Tym razem, Katowice, stolica Górnego Śląska, będzie gospodarzem 6. etapu tegorocznego wydarzenia. Planowany na 3 sierpnia etap to jazda indywidualna na czas. Konkurencja ta odbędzie się na trasie o długości nieco poniżej 17 km, której przebieg zaznaczy ulice tego pięknego miasta. Uczestnicy wyścigu pojawiają się pod Spodkiem, który jest jednym z symboli Katowic.

Wiceprezydent Katowic, Waldemar Bojarun, podkreśla znaczenie wydarzenia dla miasta. Wyraża swoją radość z faktu, że Katowice mają okazję gościć tak prestiżowe wydarzenie sportowe jak Tour de Pologne. Jednocześnie apeluje do kierowców o wyrozumiałość i cierpliwość. Przypomina, że organizacja tak dużego wydarzenia wiąże się z koniecznością wprowadzenia pewnych ograniczeń w ruchu drogowym dla zapewnienia bezpieczeństwa zawodników podczas wyścigu.

Bojarun podkreśla również doskonałą współpracę między służbami miejskimi a policją. Dzięki ich wysiłkom udało się ograniczyć czasowe zamknięcie dróg tylko do dnia wydarzenia, czyli do 3 sierpnia. To dowód na to, jak dobrze zorganizowane są przygotowania do etapu wyścigu w mieście.