Ulubione Zabawki dla Psów!

Psy lubią bawić się niezależnie od wieku. Właśnie dlatego warto sięgnąć po odpowiednie akcesoria, które pozwolą mu aktywnie spędzać czas z opiekunem na spacerach lub zapewnią rozrywkę w domu podczas nieobecności właściciela. Jakie są ulubione zabawki dla czworonogów i co wziąć pod uwagę podczas zakupów?

Zabawki do gryzienia nie tylko dla szczeniaka

Młode psy, u których zęby mleczne wymieniane są na stałe, mogą z tego powodu odczuwać dyskomfort. Często więc gryzą różne przedmioty, aby złagodzić swędzenie i ból dziąseł. Kompletując wyprawkę dla szczeniaka warto więc pomyśleć m.in. o gryzaku. Ta zabawka może przynieść ulgę i odwróci uwagę psiaka od innych przedmiotów. Warto też pamiętać, że gryzienie to dla psów relaksujące zajęcie, dlatego świetnie sprawdzi się również u dorosłych zwierząt, które potrzebują wyciszenia lub po prostu chcą się odprężyć. W sklepach zoologicznych dostępne są zarówno naturalne gryzaki dla psów, a więc np. suszone świńskie uszy, wędzone kości czy skrawki prasowanej skóry wołowej, jak i te z tworzyw sztucznych. Które są lepsze? Wiele zależy od preferencji zwierzaka i jego właściciela. Gryzaki naturalne zużywają się szybciej, ale są dla czworonoga bardziej aromatyczne. Z kolei te wykonane z tworzywa sztucznego posłużą znacznie dłużej i będą lepszym rozwiązaniem, jeśli któryś z domowników jest wrażliwy na zapachy.

Akcesoria idealne na spacer

Wybierając się na spacer z psem, warto zabrać ze sobą zabawki, które przydadzą się podczas aktywności na świeżym powietrzu. Wybór w tym przypadku jest bardzo duży, jednak w pierwszej kolejności zazwyczaj na myśl przychodzi piłka, frisbee czy inne akcesoria przydatne podczas nauki aportowania. Jeśli psiak lubi się kąpać lub chcesz go ośmielić z wodą, warto sięgnąć po specjalne zabawki unoszące się na jej powierzchni – to świetny pomysł na zabawę zwłaszcza w letnich miesiącach. Najrozsądniej jest wybierać akcesoria w jaskrawych kolorach, które łatwiej będzie znaleźć, jeśli np. wpadną w zarośla. Ciekawym rozwiązaniem są też różnego rodzaju szarpaki umożliwiające zabawę w przeciąganie – to nie tylko rozrywka, ale też pomysł na wspólne spędzanie czasu. Pamiętajmy jednak, aby nie forsować psa – jeśli zauważymy u niego zmęczenie, lepiej jest dać mu chwilę odpoczynku.

Edukacyjne zabawki dla psów

Jeśli zależy Ci, aby ćwiczyć nie tylko mięśnie pupila, ale również jego umysł, dobrym pomysłem będą zabawki edukacyjne. Zazwyczaj są to różnego rodzaju gadżety, w których ukrywa się przysmaki. Aby zdobyć ulubiony smakołyk, pies będzie musiał trochę pogłówkować. Tego typu zabawki węchowe świetnie sprawdzają się w przypadku zwierząt, które same zostają w domu na dłuższy czas, np. kiedy ich opiekun wychodzi do pracy. Edukacyjne gadżety zapewnią mu zajęcie i rozrywkę, dzięki czemu jest większa szansa, że pupil nie będzie zainteresowany np. niszczeniem mebli i butów. Zabawki dla psów możesz kupić nie tylko w stacjonarnych sklepach zoologicznych, ale również tych działających online. Duży wybór tego typu akcesoriów dla pupila znajdziesz np. na https://zoopers.pl/.