Vintage Pandora: Powiew retro mody w Katowicach

Na katowickiej ulicy Teatralnej 2 pojawił się nowy punkt na modowej mapie miasta: sklep Vintage Pandora, specjalizujący się w oferowaniu wysokiej klasy odzieży pochodzącej z Włoch. Wśród dostępnych tam produktów widnieją renomowane marki takie jak Chanel, Moschino, Versace czy Max Mara. Każda z oferowanych rzeczy ma swoje lata, niektóre nawet kilkadziesiąt, a mimo to nadal są w znakomitym stanie. Dorota Panasewicz, założycielka i właścicielka sklepu, jest przekonana, że ubrania te przetrwają wiele współczesnych kreacji z popularnych sieciówek.

Założenie Vintage Pandora to efekt rosnącego zainteresowania modą vintage w Katowicach – stąd też wywodzi się nazwa sklepu, będąca kombinacją pierwszych liter imienia i nazwiska właścicielki. Pani Dorota pochodzi z Pszczyny, gdzie założyła swój pierwszy stacjonarny butik przy ul. Tkackiej 6. Choć prowadzi również sprzedaż przez internet, pragnęła dotrzeć do większej grupy odbiorców na Śląsku. Decyzja o otwarciu sklepu w Katowicach była więc krokiem naturalnym.

Według pani Panasewicz, Katowice to miasto, które jest bardzo otwarte na nowe trendy. Obserwując dynamiczny rozwój rynku vintage, postanowiła wprowadzić swoją ofertę do tych klientów, którzy dotąd nie mieli dostępu do sklepów z takim asortymentem. Jej filozofia opiera się na przekonaniu, że wiele z ubrań kolekcjonerskich powinno być noszonych – w końcu to leżenie w szafie jest przyczyną ich niszczenia.