Weekend pełen sztuki tatuażu w Katowicach: Tattoo Konwent 2023

Międzynarodowe Centrum Kongresowe w Katowicach, 2-3 września, stanie się sercem polskiej sceny tatuażu. Wszystko za sprawą Tattoo Konwent – uznawanego za jedno z najważniejszych wydarzeń dedykowanych pasjonatom sztuki tatuażu z całego kraju.

Na przestrzeni lat, Tattoo Konwent stał się największym w Polsce cyklem festiwali poświęconych sztuce tatuażu, przyciągając z edycji na edycję coraz więcej entuzjastów. Przez dwa dni trwania wydarzenia, MCK w Katowicach zamieni się w gigantyczne studio tatuażu. Organizatorzy spodziewają się obecności około 300 wystawców. Dla zwiedzających, uczestnictwo w festiwalu to wyjątkowa okazja do zapoznania się z różnorodnością stylów i trendów tatuażu oraz twórczością tatuatorów z najdalszych zakątków Polski. Na festiwalowych stoiskach, jak co roku, nie zabraknie przestrzeni poświęconej piercingowi oraz barberingowi.

Podczas Katowice Tattoo Konwent 2023 odbędzie się wiele atrakcji dodatkowych, w tym aż 10 konkursów skierowanych zarówno do profesjonalistów tej dziedziny, jak i osób tatuowanych. Uczestnictwo w rywalizacji możliwe będzie w dwóch kategoriach: w przypadku tatuaży wykonanych podczas trwania imprezy oraz tych już zagojonych. Ocenę prac powierza się doświadczonym artystom ze świata tatuażu, takim jak Andy Bonzai czy Krzysiek Krajewski. Jak zawsze w Katowicach, wśród kategorii konkursowych znajdzie się także najlepszy tatuaż nawiązujący do tematyki Śląska.