Weekendowe wycieczki z przewodnikiem w Bielsku-Białej nadal popularne mimo jesiennych chłodów

W Bielsku-Białej i okolicach, pomimo niesprzyjających warunków pogodowych typowych dla jesieni, weekendowe wycieczki z przewodnikiem nadal cieszą się zainteresowaniem. Wielu entuzjastów, kierując się chęcią bezpośredniego kontaktu z lokalnym przewodnikiem, nie zraża się złym stanem pogody. Jak podkreśla Jacek Zachara, prezes bielskiego stowarzyszenia Olszówka, na takie wydarzenia jest wiele osób zgłaszających chęć uczestnictwa, mimo łatwego dostępu do informacji historycznych i przyrodniczych.

Stowarzyszenie Olszówka ma już 14-letnią tradycję organizowania tego typu spotkań. Właśnie planowano zakończyć tegoroczną serię wydarzeń, jednak ze względu na duże zainteresowanie, decyzja ta została odwrócona. Osiemnasta edycja tych popularnych wypraw odbędzie się 28 października i tym razem poprowadzi uczestników do Wilamowic. Istnieją także plany na dodatkowe wydarzenia w listopadzie.

Swoje udział w organizacji podobnych wypraw edukacyjnych mają także inne instytucje, takie jak oddziały PTTK czy bielski ratusz. W tym roku, realizacja tych przedsięwzięć była ułatwiona przez wyjątkowo długą i ciepłą aurę.