galeria handlowa

Wiemy już, jaki hipermarket będzie w SCC

Do uszu mieszkańców docierają w końcu informacje, jakiego hipermarketu będą mogli się spodziewać w miejscu zamykającego się Tesco w centrum handlowym Silesia City Center. Jeszcze w tym roku będzie można zrobić zakupy w nowym hipermarkecie w tej lokalizacji, a będzie to obiekt sieci Kaufland.

Jak podaje Zarządca SCC, sklep powinien rozpocząć swoją działalność za około dwa miesiące. O dokładnej dacie otwarcia, ofercie oraz atrakcjach planowanych na tę okazję, zarządca jeszcze będzie informował.

Kaufland od niedawna w Katowicach

Tesco Ekstra, które znajdowało się w SCC zakończyło już działalność kilka dni temu, przeprowadzając liczne wyprzedaże. Długo nie było wiadomo, jaka sieć zastąpi Tesco, ponieważ wyjątkowo nie wykupiła go sieć Netto.

Tak naprawdę marka Kaufland do niedawna w ogóle nie była obecna w Katowicach. Pierwszy sklep otwarto jesienią ubiegłego roku w Brynowie. Tak więc hipermarket w Silesii będzie zaledwie drugim w mieście.

Dlaczego sklepy Tesco znikają?

Tesco w centrum handlowym Silesia City Center działało od wielu lat. Początkowo zajmowało ogromną powierzchnię, ale wiosną 2021 część jego lokum zostało zaaranżowane na nowy TK Maxx. Pojawiły się również zapowiedzi, że część zajmowanej przez Tesco powierzchni zajmie salon Primark. Ma być to około 3600 mkw., a jego otwarcie planowane jest na 2023 rok.

W zeszłym roku pojawiła się informacja, że brytyjska sieć sklepów Tesco wycofuje się z Polski i będzie inwestować w krajach, w których ma lepszą pozycję, m.in. w Czechach czy na Węgrzech. |Z kolei iosną 2021 roku Salling Group A/S, właściciea m. in. sieci sklepów Netto, nabył część mienia firmy Tesco Holdings. W efekcie 85% sklepów Tesco jest obecnie zmienianych na Netto.