Wizz Air osiąga kamień milowy przewożąc 100 milionów pasażerów z Polski

Początki obecności Wizz Air na polskim rynku lotniczym sięgają maja 2004 roku, kiedy to pierwszy samolot linii wyruszył z katowickiego portu lotniczego do Londynu Luton. Był to punkt wyjścia dla zaangażowania Wizz Air w tworzenie możliwości podróżowania dla polskich pasażerów. Przez prawie dwie dekady działalności, ta linia lotnicza zdecydowała się na utworzenie pięciu baz operacyjnych w naszym kraju, obejmujących takie miasta jak: Gdańsk, Katowice, Kraków, Warszawa i Wrocław. Stało się to podstawą do ciągłego poszerzania siatki połączeń i docierania do coraz większej liczby destynacji w Europie i na całym świecie.

W tym momencie Wizz Air prowadzi swoją działalność na terenie 12 polskich lotnisk, oferując ponad 170 tras do 27 różnych krajów.

W ciągu minionych lat Wizz Air odegrał kluczową rolę w procesie łączenia Polski z wieloma miejsca na mapie Europy i innych kontynentach. Linia ta dostarczała pasażerom komfortowe i ekonomicznie efektywne rozwiązania transportowe. Przewiezienie 100 milionów pasażerów stanowi dowód na uznanie dla linii oraz zaufanie, które polscy podróżujący pokładają w Wizz Air.

W trosce o ciągłe poprawianie swoich usług, Wizz Air nieustannie modernizuje swoją flotę, wprowadzając nowoczesne i bardziej wydajne pod względem zużycia paliwa samoloty. Tego rodzaju działania przyczyniają się do zwiększenia efektywności operacyjnej i dbałości o równowagę środowiskową. Linia odnotowała znaczący wzrost liczby przewożonych pasażerów w Polsce, co pozwoliło jej osiągnąć historyczny kamień milowy – przewiezienie 100 milionów pasażerów.