Wodny Plac Zabaw na Tauzenie – to już czwarty w Katowicach

Na osiedlu Tysiąclecia trwa budowa wodnego placu zabaw, co ciekawe będzie to już czwarty plac zabaw tego typu w Katowicach. Poprzednie spotkały się ze sporym entuzjazmem dzieci i rodziców. Prace nad obecnym czwartym już wodnym placem zabaw mają potrwać do maja. Warto jednak poczekać, bo jak pokazują trzy pozostałe obiekty, to miejsce pełne atrakcji dla dużych i małych.  

Czwarty wodny plac zabaw na Osiedlu Tysiąclecia

Prace budowlane trwają już od lutego i potrwają do maja. Atrakcja powstaje w okolicach ulicy Ułańskiej i alei Księżnej Jadwigi Śląskiej. Koszt całej inwestycji to ponad dwa miliony złotych. O wodny plac zabaw zabiegali okoliczni mieszkańcy. Wniosek o budowę niezwykłego placu zabaw wpłynął do Budżetu Obywatelskiego 2019 i to z tych środków realizowana jest inwestycja. Zadanie trwało aż dwa lata, ponieważ w zeszłym roku powstawał projekt, a prace budowlane zostały zaplanowane na rok bieżący.

Projekt dopasowany do terenu

Chociaż wodny plac zabaw będzie podobny do trzech pozostałych, które powstały w Katowicach to projekt musiał być dostosowany do tutejszych uwarunkowań terenu. Wykonawca zaadaptował więc dokumentację projektową, a następnie dokładnie ją przystosował do terenu przy ulicy Ułańskiej i alei Księżnej Jadwigi Śląskiej. Istotne również było stworzenie projektu, który będzie uwzględniał infrastrukturę podziemną, która jest w tym miejscu.

Tryskacze i fontanny

Wodny Plac zabaw będzie podzielony na strefy dla młodszych i starszych użytkowników. Zostaną również zamontowane fontanny, tryskacze, czy urządzenia wodne ze specjalnymi dyszami. Na odwiedzających i szukających wrażeń czekać ma również armatka wodna, gejzer ziemny czy kwiatki strzelające wodą. Z podobnych placów zabaw można korzystać już w Dolinie Trzech Stawów, Załężu oraz Piotrowicach. Dodatkowo do dyspozycji będzie również toaleta, szatnia oraz sanitariaty. Wszystko dla wygody odwiedzających. Ze względu na specyfikę miejsca będzie ono wyposażone również w monitoring oraz ogrodzone, tak aby zapewnić bezpieczeństwo korzystania.